Organizace Kondor skupina Stará Ves pořádá 13. ročník  PODZIMNÍHO ,,JARNÍHO TOULÁNÍ S KONDOREM".Tentokrát krajinou ChKO Poodří. Jarní termín jsme díky vládním opatřením byli nuceni zrušit a akci přesunout na podzim. Doufáme, že vás změna termínu neodradí od účasti a že nepřijdou nějaká další vládní opatření :-).
Naplánovánovány jsou dvě trasy, trasa A cca 21,8km a trasa B cca 15km.
Pokud se rozhodnete zúčastnit ,,toulání" s kočárkem, doporučujeme zvolit kratší trasu B, ale i tak je třeba počítat s některými úseky, které vedou náročným terénem po polních cestách a loukách. Je to spíše pro dobrodružnější povahy:-). Ti, pro které je i kratší 15km trasa moc dlouhá, můžou dojít pouze po první, nebo druhé kontrolní stanoviště, individuálně se projít kolem rybníků a pak se přes Košatku kolem restaurace Odra vrátit zpět do cíle (cca 9km).

AKCE JE POŘÁDÁNA PRO ŠIROKOU VEŘEJNOST DOSPĚLÉ I DĚTI.

Registrace na startu od 9:00 do 11:00 hodin.
Každý startuje na vlastní nebezpečí, děti do 12-ti let v doprovodu rodičů.

Start i cíl pro obě trasy je stejně jako v loňském a předloňském roce ulice Zahumenní Staré Vsi n.O. v klubovně Kondora P5FP+6J (tento kód stačí zadat do googlu, nebo jen na něj kliknout, a objeví se vám klubovna na mapě).

Na obou trasách jsou připraveny stanoviště s různými úkoly a atrakcemi, případně i drobným občerstvením.

Na startu dostanete mapku pochodu, časy otevření a uzavření kontrolních stanovišť a účastnický list.

Trasa A vede od startu společně s trasou B kolem sběrného dvora k mostu u hasičárny. Před mostem odbočí do leva a kolem Ondřejnice pokračuje k mostu U Babek. Zde opět odbočí do leva směrem k Hůrce, dále pak po nové cyklostezce do Košatky k mostu přes Lubinu za kterým odbočuje do prava kolem řeky a po loukách až k myslivecké boudě. Odsud pokračuje proti proudu Odry do Košatky k oderskému mostu. Za mostem odbočuje do leva a přes louku k meandrům Odry a mostu přes Bílovku. Zde se odpojí od trasy B a pokračuje samostatně proti proudu Odry směr Studénka. Před Studénkou se napojí na modrou turistickou značku po které vás dovede kolem rybníků na okraj Jistebníka a odbočí do prava zpět ke Košatce. Pak se opět spojí s trasou B a přes oderský most, kolem restaurace Odra a most přes Lubinu pokračují obě trasy společně do cíle (Stará Ves n.O klubovna Kondora).

Trasa B vede od startu společně s trasou A kolem sběrného dvora k mostu u hasičárny. Před mostem odbočí do leva a kolem Ondřejnice pokračuje k mostu U Babek. Zde opět odbočí do leva směrem k Hůrce, dále pak po nové cyklostezce do Košatky k mostu přes Lubinu za kterým odbočí do prava kolem řeky a po loukách až k myslivecké boudě. Odsud pokračuje proti proudu Odry do Košatky k oderskému mostu. Za mostem odbočuje do leva a přes louku k meandrům Odry a mostu přes Bílovku. Zde se odpojí od trasy A a pokračuje proti proudu Bílovky až po křížení Bílovky a Mlýnky. Odsud se pomalu po loukách a kolem rybníků vrací ke Košatce, opět se spojí s trasou A a přes oderský most, kolem restaurace Odra a most přes Lubinu pokračují obě trasy společně do cíle (Stará Ves n.O. klubovna kondora).
POZOR! Ve dvou úsecích (start až most přes Lubinu a oderský most až hráz rybníka) vedou obě trasy tam i zpět stejnou cestou. Proto je třeba dobře sledovat mapku s šipkami směru pochodu.

Většina úseků trasy A a B bude vyznačena barevnými fáborky pro snadnější orientaci.

V cíli bude připraveno posezení, něco k jídlu, káva, čaj, čepované pivo, víno, a jiné alko i nealko nápoje.

S sebou si vemte dobré boty,vhodné oblečení a nějakou tu korunu :-).

Startovné      dospělí 40,-Kč          děti 20,-Kč
Startovné bude použito na drobné občerstvení na stanovišti, sladké odměny pro děti, tisk plakátů, mapek, účastnických listů a spousty dalších věcí nutných k zajištění této akce. Všichni organizátoři dělají vše ze svého volného času a zcela zdarma.

Pokud se zúčastníte, budeme se na vás těšit :-)

S pozdravem

Kondoři

ČAS PROVOZU JEDNOTLIVÝCH STANOVIŠŤ

                                                                              ČAS OTEVŘENÍ - UZAVŘENÍ

1A/B       MYSLIVECKÁ BOUDA                                        9:25             12:30

2A/B       POSLEDNÍ MEANDR ODRY                               9:55             13:10

3A/B       U MOSTU PŘES REGULOVANOU BÍLOVKU   10:20            13:45

4A          MLÝNKA U JEZERNÍHO RYBNÍKA                     11:10            14:55

4B          KŘIŽOVÁNÍ MLÝNKY A BÍLOVKY                      10:35            14:10

5A/B       RESTAURACE ODRA                                         11:30            16:45

 

P:S: AKCE SE KONÁ ZA KAŽDÉHO POČASÍ.
        Pokud se nechcete toulat v dešti, přijďte posedět na start, kde bude připraven guláš, grilované klobásy, pivo a další studené i teplé alko i nealko nápoje a podpořte nás aspoň tímto způsobem :-). Děkujeme.

Další informace