Podzimní toulání s Kondorem sobota 18.9.2021-PODROBNÉ INFORMACE

Organizace Kondor skupina Stará Ves pořádá 13.ročník PODZIMNÍHO TOULÁNÍ S KONDOREM.Tentokrát krajinou ChKO Poodří.
Naplánovanovány jsou dvě trasy ,trasa A cca 21,8km a trasa B cca 15km.
Pokud se rozhodnete zúčastnit ,,toulání" s kočárkem, doporučujeme zvolit kratší trasu B, ale i tak je třeba počítat s některými úseky, které vedou náročným terénem po polních cestách a loukách.Je to spíše pro dobrodružnější povahy:-).Ti,pro které je i kratší 15km trasa moc dlouhá, můžou dojít pouze po první, nebo druhé kontrolní stanoviště, individuálně se projít kolem rybníků a pak se přes Košatku kolem restaurace Odra vrátit zpět do cíle (cca 9km).

AKCE JE POŘÁDÁNA PRO ŠIROKOU VEŘEJNOST DOSPĚLÉ I DĚTI.

Registrace na startu od 9:00 do 11:00 hodin.

Start i cíl pro obě trasy je stejně jako dva předešlé ročníky ve Staré Vsi n.O. v klubovně Kondora GPS souřadnice: 49.7233122N, 18.1868711E (ulice Záhumenní)


Na obou trasách jsou připraveny stanoviště s různými úkoly a atrakcemi, případně i drobným občerstvením.


Na startu dostanete mapku pochodu, časy otevření a uzavření kontrolních stanovišť a účastnický list.

Trasa A vede od startu společně s trasou B kolem sběrného dvora, za kterým odbočí do leva směrem k Hůrce, dále pak po nové cyklostezce do Košatky k mostu přes Lubinu za kterým odbočuje doprava kolem řeky a po loukách až k myslivecké boudě.Odsud pokračuje proti proudu Odry do Košatky k oderskému mostu.Za mostem odbočuje do leva a přes louku k meandrům Odry a mostu přes Bílovku. Zde se odpojí od trasy B a pokračuje samostatně proti proudu řeky směr Studénka.Před Studénkou se napojí na modrou turistickou značku po které vás dovede kolem rybníků na okraj Jistebníka a odbočí doprava zpět ke Košatce.Pak se opět spojí s trasou B a přes oderský most, kolem restaurace Odra a most přes Lubinu pokračují obě trasy společně do cíle(Stará Ves n.O klubovna Kondora).

Trasa B vede od startu společně s trasou A kolem sběrného dvora, za kterým odbočí do leva směrem k Hůrce, dále pak po nové cyklostezce do Košatky k mostu přes Lubinu za kterým odbočí doprava kolem řeky a po loukách až k myslivecké boudě.Odsud pokračuje proti proudu Odry do Košatky k oderskému mostu.Za mostem odbočuje do leva a přes louku k meandrům Odry a mostu přes Bílovku. Zde se odpojí od trasy A a pokračuje proti proudu Bílovky až po křížení Bílovky a Mlýnky.Odsud se pomalu po loukách a kolem rybníků vrací ke Košatce, opět se spojí s trasou A a přes oderský most, kolem restaurace Odra a most přes Lubinu pokračují obě trasy společně do cíle(Stará Ves n.O. klubovna kondora).

POZOR! Ve dvou úsecích (start až most přes Lubinu a oderský most až hráz rybníka) vedou obě trasy tam i zpět stejnou cestou.Proto je třeba dobře sledovat mapku s šipkama směru pochodu.

Většina úseků trasy A a B bude vyznačena barevnými fáborky pro snadnější orientaci.

V cíli bude připraveno posezení, něco k jídlu, káva, čaj, čepované pivo, víno, a jiné alko i nealko nápoje.

S sebou si vemte dobré boty,vhodné oblečení a nějakou tu korunu :-).

Startovné      dospělí 40,-Kč          děti 20,-Kč
Startovné bude použito na drobné občerstvení na stanovišti, sladké odměny pro děti, tisk plakátů, mapek, účastnických listů a spousty dalších věcí nutných k zajištění této akce.Všichni organizátoři dělají vše ze svého volného času a zcela zdarma. 

Pokud se zúčastníte, budeme se na vás těšit :-)

S pozdravem

Kondoři

ČAS PROVOZU JEDNOTLIVÝCH STANOVIŠŤ

                                                                              ČAS OTEVŘENÍ - UZAVŘENÍ

1A/B       MYSLIVECKÁ BOUDA                                         9:25             12:30

2A/B       POSLEDNÍ MEANDR ODRY                                9:55             13:10

3A/B       U MOSTU PŘES REGULOVANOU BÍLOVKU    10:20             13:45

4A           MLÝNKA U JEZERNÍHO RYBNÍKA                     11:10             14:55

4B           KŘIŽOVÁNÍ MLÝNKY A BÍLOVKY                      10:35             14:10

5A/B       RESTAURACE ODRA                                          11:30             16:45

 

Akce se koná za každého počasí, v případě nepřízně můžete přijít posedět do klubovny a dopřát si něco dobrého k jídlu a pití. Čímž nás můžete podpořit alespoň tímto způsobem

 

S pozdravem
Kondoři

 

Další informace