Informace o skupině

Organizace Kondor je občanským sdružením - dětskou organizací, která ale sdružuje také mládež a dospělé. Vznikala na přelomu let 1989/90. Hlavním cílem je zájmová činnost s dětmi s důrazem na kvalitní, zajímavé a účelné využívání jejich volného času, naši členové získávají mnoho užitečných znalostí, dovedností a návyků.

Působení skupiny Stará Ves se datuje od šedesátých let minulého století. Členstvím v skupině za tu dobu prošlo již několik generací dětí, mnohé se pak zapojily do činnosti jako vedoucí a instruktoři na letních táborech. Činnost skupiny byla a nadále je orientována na turistiku, táboření a pobyt v přírodě.

V současné době skupina podporuje činnost dětského oddílu - Svišťata. Bližší info o činnosti oddílu se dozvíte na těchto stránkách v sekci "oddíly." 

Jednou z hlavních činností skupiny je pořádání letních táborů (datuje se od r. 1967 dodnes). Zájem ze strany dětí jsme v některých letech nemohli uspokojit. Program je různorodý, vždy rámcově koncipován do daného příběhu tak, aby děti zaujal a poučil. Tradičně se koná ve Vítkově-Podhradí. Jedná se o překrásnou krajinu, v lokalitě Oderských Vrchů, údolí řeky Moravice.

Další informace