Oddíl Svišťata

Minulý týden ve středu 16. 10. proběhl halloweenský oddíl, při kterém jsme dlabali ve dvojicích dýně. Děti si s dýněmi krásně pohrály, a tak na ně byl po západu slunce nádherný pohled. Však posuďte sami.

Svišťata v plném počtu :)  Schůzky v letošním roce se ponesou v duchu 'Dobrodružství opuštěného ostrova' a svišťata si vyzkouší jak na tom byl například i nejznámější ztroskotanec Robinson :) 

Jako každý rok tak i tento proběhla již tradiční akce spaní na klubovně oddílu Svišťat. Sešli jsme se v pátek 29. 3. 2019 v pět hodin a rozešli jsme se následující den v devět. Celkem přišlo sedm Svišťů, kteří si před spaním užili napínavou celovečerní honbu za pokladem Butche Cassidyho a Sundance Kida. Nakonec obě skupiny dětí nalezly poklad a užily si sladké odměny. K večeři jsme si pochutnali na pizze z místní hospůdky, na kterou jsme se těšili snad týden dopředu. Po večeři a malém sborovém koncertu si Svišti přichystaly spaní a uložily se do spacích pytlů a užívaly si hromadné spaní skrz hromadnou konverzaci po tmě. Ráno jsme posnídali, zahráli klasickou táborovou hru veverky a rozloučili se. Akce se podařila, a všichni se vrátili domů ve zdraví sic trošku špinaví, přesto plní zážitků.

Za oddíl: Jan Pelíšek

PS: fotky z akce jsou jako obvykle na rajčeti, zde malá ochutnávka:IMG 20190329 195003

V neděli desátého března se Svišti vydali, ze zastávky Stará Ves křiž., autobusem směr Ostrava.  Kde vystoupili na konečné, a utíkali do Dolní oblasti Vítkovic Energetické ústředny č. 6. Která je momentálně přestavěna na muzeum průmyslové revoluce. Děti se zde dozvěděly spoustu zajímavých informací a rozšířily své znalosti v oblasti techniky a fyziky. Na všechny exponáty bylo možné sáhnout, popřípadě vylézt, čehož děti náležitě využily a prošmejdily každý kout. Dokonce si pod dozorem mohly vyzkoušet i obrábění na strojích, viz foto. Svišti si výlet moc užili, i přes malou nepřízeň počasí.
Za oddíl: Jan Pelíšek
2019 DOV U6

Další informace