Zájezdy

Tento třídenní zájezd budeme pořádat spolu s našimi přáteli z Týna nad Bečvou. Jeho cílem bude tentokrát východní část Vysokých Tater.Spišské plesa

Program zájezdu:

V pátek (16. září – pracovní den – nutno si vzít dovolenou) autobus vyjede ráno kolem 6. hodiny z Týna a do Staré Vsi dorazí kolem 7. hodiny. Po nástupu budeme pokračovat po trase Čadca – Žilina – Ružomberok – Vysoké Tatry. Tady autobus zastaví na třech výstupních místech, v Tatranskej Polianke, Starom Smokovci a Taranskej Lomnici. Odtud se můžete vyrazit na pěší túry dle vašeho plánu, případně vám cestou v autobuse nabídneme několik alternativ. Ať u se však rozhodnete pro některou z nich, či vyrazíte podle vlastního plánu mějte na zřeteli, že do společného cíle v Tatranskej Lomnici bude nutno dorazit na předem dohodnutý čas (počítejte asi kolem 17 hodiny). Z Lomnice pak budeme převezeni do místa našeho ubytování do rekreačního zařízení Crocus v nedalekých Kežmarských Žlaboch. Zde večeře a nocleh.

V sobotu (17. září) po snídani můžete buď vyrazit na vlastní vámi naplánovanou trasu přímo z Kežmarských Žlabou, nebo nastoupíte do našeho autobusu a budete převezeni na severní stranu Tater. Tady ze dvou výstupních budete moci podniknout přechod hřebene Tater ve třech variantách.

 Na tu nejnáročnější můžete vystoupit Tatranskéj Javorině. Odtud pak po zelené značce vystoupáte Javorovou dolinou do sedla Sedielko (2376 m). potom sestoupíte k Teryho chatě a dále Malou Studenou dolinou až do Starého Smokovce, kde vás vyzvedne autobus. (Trasa je dlouhá 22 km a její projití by mělo zabrat 9 hodin. Vystoupáte na ní 1415 metrů a klesnete 1433 metrů.

Druhá varianta zažíná rovněž v Tatranskéj Javorině. Počátek je společný s předchozí trasou, jen se přidržíte modré značky. Ta vás po dvou kilometrech odkloní do doliny Zadné Meďodoly. Tou vystoupáte do Kopského sedla (1749 m). Za ním sestoupíte k Veľkému Bielemu plesu, kde odbočíte doleva na zelenou trasu. Ta vás úbočími dovede k chatě Plesnicec. Odtud následuje sestup (po žluté) Dolinou Siedmich Prameňov. Závěrem po modré dojdete přímo na naši chatu v Kežmarských Žlaboch. (Délka trasy: 19,5 km, čas: 8 hodin, převýšení: 922 m /↓ 1007 m).

Ve třetí variantě vystoupíte ve vesnici Ždiar. Z ní (po zelené) kousíček sestoupíte k ústí Monkověj doliny. Odtud touto dolinou (po červené) vystoupáte na hřeben vápencových Belianských Tater do Širokého sedla (1825 m). Následuje kratičký výstup do Vyšného Kopského sedla (1933 m) a sestup do Kopského sedla (1749 m). Pak jako v předešlé variantě sestoupíte přes chatu Plesnicec na naši chatu v Kežmarských Žlaboch. . (Délka trasy: 18,4 km, čas: 7:30 hodin, převýšení: 1179 m /↓ 1279 m).

Věříme že po večeři na chatě, se u kytary podělíme o dojmy z tohoto dne.

V neděli (18. září) si po snídani sbalíme věci a odneseme do autobusu. Trasy tohoto dne je možné zahájit přímo od naší chaty z Kežmarských Žlabov, nebo z nedaleké Tatranské Lomnice, kde můžete popojet naším autobusem. Z těchto míst si můžete individuálně naplánovat trasu, která však bude časově omezena nejdéle do 16:00 hodin. V tomto čase se všichni sejdeme u autobuse v Tatranskej Lomnici. Zde nastoupíme na cestu k domovům. Plánovaný návrat do Staré Vsi je kolem 20. hodiny, do Týna pak o hodinu později.

Cena zájezdu: dospělí..... 3000,- Kč, mládež do 18-ti let ..... 2650,- Kč (konečná cena se může vzledem k současné situaci změnit /rostoucí cena nafty/, případný doplatek bychom řešili v autobuse).  Jízdenky na tento zájezd budou v prodeji od 25.dubna! Můžete je zakoupit u Pavla Folty, Ke Kapli 481, Stará ves nad Ondřejnicí, nebo krátkodobě rezervovat na tel: 733 296 175.

 

Pro zájemce jsou připraveny zájezdy, jejich nabídku naleznete v nabídce "Zájezdy", která je v levém menu

 

Další informace