Zájezdy

Na konec září letošního roku jsme naplánovali již třetí společný přechod po hřebeni některého ze slovenských pohoří pohoří. Šli bychom tentokrát vysokohorský přechod Ďumbierských Nízkých Tater.. Termín: pátek 28. září - neděle 30. září 2018. Veľká a Latiborská hoľaTam i zpět by se jelo autobusem určeným jen pro nás. Kapacita zájezdu 48 osob. Na to, aby se přechod uskutečnil, nás musí být ale nejméně 30 přihlášených. První noc bychom spali na jedné společné chatě v pokojích po 8 lůžkách. Druhou noc pak zase na společně chatě ve dvou a čtyř lůžkových pokojích. Na obou místech jsou sprchy a postele s povlečením - takže spacáky netřeba! V sobotu je pak zajištěna snídaně a večeře, v neděli pak snídaně.lrg p1250369 Trasa vede převážně po oblých, táhlých, ale holých hřebenech, bez extrémních výstupú. Vede však převážně ve výškách 1500 – 2000 m n. m. Proto je nutno počítat s počasím všech ročních období. Každý se akce účastní na vlastní nebezpečí! Je třeba i počítat s tím že nám aktuální počasí třeba nedovolí přechod uskutečnit, nebo jej budeme muset předčasně ukončit. Nutno, v takovém případě počítat s dodatečným uhrazením předem zaplacený záloh za ubytování. i kdybychom tam třeba nedošli. 

Odjezd autobusu ze Staré vsi od zámku je v pátek 28. září (stání svátek) v 7:30 hod.

Program přechodu:

   První denSedlo Čertovica (1233 m n. m.) - Rovienky (1602 m) – Panské hoľa (1635 m) – chata M. R. Štefánika (1740 m) – zde spíme. Čas chůze 3:30 h

   Druhý denchata M. R. Štefánika – Krupove sedlo (1922 m) - Ďumbier (2046 m.n.m) - Krupove sedlo – Chopok, Kamenná chata (2000 m- zde je restaurace) - Dereše (2004 m) – Sedlo Poľany – Poľana (1890 m) - Kotliská (1937 m) – Chabenec (1955 m) – Sedlo Ďurkovej (1750 m) – Chata Magurka (1040 m) – zde spíme. Čas chůze 8:00h. (bez odbočky k Ďumbieru 7:00 hod)

     Třetí denChata Magurka – Sedlo Zámostskej hoľe (1580 m) – Latiborská hoľa (1648 m) – Sedlo pod Skalkou (1485 m) – Veľká Chochuľa (1753 m) – Prašivá (1673 m) – Hiadeľské sedlo (1080 m) – Korytnica Kúpele (830 m) Čas chůze 8:00 hod. (Trasu třetího dne lze v případě špatného počasí o 2 a půl hodiny zkrátit sestupem do Liptovské Lúžné.)

Cena na osobu:

     Cena za dopravu autobusem činí 700,- Kč (autobus tam a zpět) + 21,-€uro – ubytování se snídani na chatě M. R. Štefánika (platí si každý sám) + 22,40 27,40 - ubytování na chatě Magurka s polopenzí (cena je rozdílná podle typu ubytování a platí ji rovněž každý sám, na místě). Konečná cena za dopravu autobusem se může změnit v obou směrech podle počtu přihlášených!

Přihlásit se a uhradit 700,- Kč na osobu je nutné do konce června (do tohoto termínu musíme na obou chatách zpřesnit naši rezervaci)!

     Pokud byste měli zájem o tento přechod, přihlaste se co nejdříve. Pokud máte nějaké turisticky založené přátele, klidně je oslovte, mohou jet s námi.

     Pokud se chcete přihlásit na tento přechod, nebo máte jakýkoliv dotaz, tak mi volejte nebo mailujte. – Jiří Půda (Haudy) – tel: 605 865 648, mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zálohu za dopravu (700,-Kč) uhradíte buď mi osobně, nebo Vám pošlu číslo účtu. Ještě jednou upozorňuji, že je tak třeba učinit do konce června!!!!

Mějte se fajn, a brzo se ozvěte.

Zdraví Haudy!    

Náš třetí zájezd jsme naplánovali hlavně pro rodiny s děti, ale na své si tam budou moci přijít i milovníci procházek historickými městy. Navštívíme v něm, v sousedním Polsku, asi 140 km vzdálené, kdysi historické centrum Horního Slezska, město Opole (česky: Opolí). Zde bude naším primární cílem návštěva zdejší zoologické zahrady. Můžete si však prohlédnout i, nebo třeba jenom, samotné město.

ZOO Opole je zelenou oázou města. Patří mezi nejnavštěvovanější turistické cíle Opolského vojvodství. Gorila 2Leží na starodávném Bolkově ostrově obklopeném rameny řeky Odry. V současné době pokrývá plochu 20 ha. Chovají zde asi 950 zvířat představujících téměř 230 druhů. Zahrada je jediným místem v Polsku kde chovají gorily a lachtany kalifornské. Dosáhli zde mnoha úspěchů v chovu, například rozmnožení přímorožců šavlozubých, hrochů trpasličích, kapybar, servalů, klokanů, klokánků krysích, lemurů vari červených, lemurů kata, gibbonů siamangů, kotulů veverkovitých a kosmanů.

opolePokud nebude zoologická zahrada vaším cílem, a nebo též po její prohlídce, můžete navštívit samotné město Opolí. To patří mezi nejstarší města v Polsku. Na psané historické scéně se Opolí objevuje už v roce 849 jako hradiště u Odry. O něco později toto území ovládla Velkomoravská říše. Poté patřilo střídavě Polsku, Českému státu a Prusku, posléze Německu a nyní znovu Polsku. Opolí bylo po mnoho let reprezentantem multietnické Evropy, což po sobě zanechalo trvalou a významnou stopu. Město leží na řece Odře (jsou zde 2 říční přístavy). KatedrálaVe městě můžete navštívit četné restaurace, projet se po šlapadly po rameni řeky Odry. Navštívit zde můžete třeba městské muzeum, nebo nejvyšší a největší kostel - katedrálu Povýšení sv. Kříže z 15. století a mnohé další kostely. Ze středověké opolské tvrze se zde dochovala pouze válcovitá Piastovská věž, jedna z nejstarších památek fortifikační architektury v Polsku. Za prohlídku stojí zdejší malebné náměstí s radnicí, zajímavá budova železniční stanice. V blízkosti nádraží vás Opolí pozve i na svou pěší zónu, reprezentační Krakovskou ulici.

Prohlídku ZOO i města pak ukončíme kolem 17. hodiny a vydáme se autobusem zpět do Staré Vsi.

Cena zájezdu: dospělí ...... 440,-Kč, mládež do 18-ti let ..... 220,-Kč
Jízdenky na tento zájezd budou v prodeji od 1. června!

Jízdenky můžete zakoupit u Pavla Folty, Ke Kapli 481, Stará Ves nad Ondřejnicí, nebo krátkodobě rezervovat na tel: 733 296 175.

  • Jarní toulání s KONDOREM (7. dubna) - 11. ročník tradičního pochodu okolím Staré Vsi.
  1. zájezd:(4 dny: 5. - 8. května) SASKÉ A ČESKÉ ŠVÝCARSKO - viz: SASKÉ A ČESKÉ ŠVÝCARSKO – podrobný program 1. zájezdu 5. – 8. května 2018
  2. zájezd: (3 dny: 15. - 17. června) ŠÍPSKÁ FATRA A NÍZKÉ TATRY - viz:  
  3. zájezd: (1 den:  8. září) – ZOO OPOLE - viz: 
  4. Přechod hřebene pohoří (3 dny: 28. – 30. září) ĎUMBIERSKÉ TATRY viz: 

Pro zájemce jsou připraveny zájezdy, jejich nabídku naleznete v nabídce "Zájezdy", která je v levém menu

 

Další informace